Choď na obsah Choď na menu
 


OKTÓBER - Dni zelá 2009

25. 10. 2009

Ahojte milovníci Mesačníka! V toto číslo je venované Dňom zelá 2009 v Stupave. Už som sa nevedel dočkať, kedy vám budem môcť znovu napísať. Dúfam, že sa vám septembrový mesačník páčil, tak ako mne a verím, že rozšírenie redaktorov je pozitívnym oživením tejto rubriky.

V nedeľu 3.10.2009 o 12:15 sme sa všetci zišli pred kultúrnym domom,aby sme sa autami zaviezli na naše prvé poprázdninové vystúpenie, ktoré malo byť na tradičných Dňoch zelá v Stupave. Po príchode sme sa zložili v Dome kultúry a začali sme sa pomaly pripravovať - obliekli sme si kostýmy, dievčatá sa domaľovávali a ešte sa skúšali nejaké pasáže z choreografií. Dostali sme aj veľmi chutné občerstvenie, za ktoré usporiadateľom ďakujeme. Ani sme sa nenazdali a na hodinách ukazovali ručičky 14:30, čo znamenalo, že musíme ísť ,,na miesto činu". Pred nami ešte vystúpili dievčatá z tanečnej skupiny DEVILS zo Stupavy a potom to odpálili naše baby s novou Brazílskou sambou, na hudbu od Rickyho Martina - La Copa de la Vida. Na pódiu ich bolo 15 a toľko krásy po kope sa každý deň nevidí :D. Po tomto búrlivom štarte prišli na rad naši najmenší s tancom Let Kiss a boli ako vždy perfektní. Bláznivý tanec vystriedal tanec temperamentný, a to španielske PASO DOBLE. Odtancovali ho 4 tanečné páry - Lenka Kopčová a Jozef Krúžek, Lenka Šebelová a Mirko Kopča, Saška Ondrovičová a Marek Krúžek, Mária Rusnáková s mojou maličkosťou. Ďalším tancom bolo zamilované TANGO ARGENTINO, kde sa po mojom boku ukázala Katka Trajlínková. Týmto tancom, kedy ani jedno oko nezostalo suché, sme ukončili náš prvý blok a vystriedali nás opäť dievčatá z DEVILS. Po ich výkone zazneli tóny ohnivej CANDELY a na parkete sa to hýbalo v rytmoch SALSY. Predposledným tanecom bola premiéra nového JIVE-u, v ktorom sa chalani prezlečení za Talianov hrali na Američanov a chceli tak zbaliť dievčatá. Tento tanec sa divákom extra páčil, pretože nebola núdza o rock´n´rollové prvky. A celé naše defilé tancov zakončila SAMBA, na chytľavú pieseň BULERIA. Z tohto vystúpenia sme si odniesli jeden krásny zážitok a optimisticky sme sa naladili na ďalší pracovný týždeň. Veľké ďakujem patrí našej trénerke Dominike, ktorá s nami drela aj cez prázdniny a samozrejme našim rodičom za odvoz, ale aj za to, že nás podporujú.

Tak to je všetko. O mesiac sa na vás teší opäť Katka a prinesie vám správy z dvoch vystúpení - Posedenia pre dôchodcov a Výročnej futbalovej schôdze. Ja sa na vás teším v decembri, dávajte si na seba pozor a DOTANCOVANIA!

Váš tanečník Tomáš.

 

 

Náhľad fotografií zo zložky Dni zelá 2009

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.