Choď na obsah Choď na menu
 


NOVEMBER - Stretnutie dôchodcov

22. 11. 2009

Čaute Stardensáci a všetci priaznivci StarDance!

Pominul nám ďalší mesiac a ja sa Vám opäť prihováram s Mesačníkom. Tento mesiac sme ako každý rok vystupovali na tradičnom posedení dôchodcov. Mesiac november je v našej obci venovaný práve týmto bytostiam a my Stardensáci sme si ich aj patrične uctili našim vystúpením.

Hoci bolo v sobotu sychravé a práve nie najvľúdnejšie počasie na dobrú náladu, v kultúrnom dome to žilo. V hlavnej sále vyhrávala, hlavne u starších ľudí, veľmi obľúbená dychovka a miesta sa pomaly zapĺňali. Vrava prerastala, všetci sa tešili zo spoločne strávených chvíľ. Po úvodných slovách sme to začali dostávať do varu my. Najprv všetkých potešila brazílska samba, ktorá mala premiéru v Stupave na Dňoch Zelá. Nejeden dôchodca si poklepkával nohami a keby mohli, určite by sa k nám pridali. No hold, je to trošku iná káva ako ich polka či ,,slovenské“ tango.

Nič proti tangu, veď aj my sme im ukázali to naše obľúbené argentínske, pri ktorom sa vraj nejednému spustila slzička. Všetci dúfame, že to bolo od dojatia z nášho vcelku podareného vystúpenia. Slzy, menšie rozcitlivenie a spomienky za minulými rokmi hneď zahnali tóny už známej samby, pri ktorom sa zaplnil parket piatimi tanečnými pármi. Po pár taktoch sviežej Bulerie pochytil každého ,,prudko nákazlivý“ rytmus tejto pesničky a začali tlieskať. Veľkú konkurenciu nám však vytvorili najmladší tanečníci so svojím temperamentným Paso doble. Tí sa pridali k ostatným tanečníkom a vytvorili tak akúsi zmes všetkých vekových ročníkov StarDance. Treba však priznať, že boli naozaj skvelí a krásni v nových červeno-čiernych šatách, ktoré len podčiarkovali charakter tohto tanca. Tí, ktorí nemali možnosť vidieť ich vystúpenie môžu len dúfať, že ho tanečníci ešte niekedy ukážu. J

A ako by to bolo, keby sme im neukázali, že aj po takých rýchlych a živých tancoch ako sú samba či paso, máme ešte stále energiu na tanec plný rock´n´rollových prvkov. Na záver sme im predviedli jive, ktorý mal tak isto veľký úspech. Hoci sme boli trochu udychčaní a spotení, za ten bravúrny potlesk, ktorým nás odmenili, to stálo.

A čo dodať na koniec? Hlavne sa chcem v mene všetkých tanečníkov poďakovať organizátorom za chutné občerstvenie - hlavne za vodu, ktorú sme všetci súrne potrebovali J. Taktiež Vás chceme pozvať na naše nasledujúce vystúpenie, ktoré bude na budúci mesiac, a o ktorom Vám podrobnejšie napíše Tomáš v nasledujúcom mesačníku.

Tak zatiaľ dotancovania!

Vaša Katka J

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.