Choď na obsah Choď na menu
 


MÁJ - Samé vystúpenia

4. 8. 2009

Ahojte všetci, ktorí máte radi správy z vystúpení STARDANCE. Je tu 2. mesačník letného maratónu, v ktorom vám priblížim reprezentovanie tanečnej skupiny, ale aj dediny Vysoká pri Morave vo Vedroviciach a našu každoročnú oslavu Dňa matiek. Tak nebudem zdržovať a hneď sa na to vrhnem.

Prvú májovú sobotu sme sa KATKA & JA a ZUZKA & MAREK, ako dva vybrané páry, ktoré majú ísť reprezentovať STARDANCE a aj obec, vybrali spolu s p.starostom Dušanom Dvoranom a niektorými členmi obecného zastupiteľstva do partnerskej obce Vedrovice. Cesta začala už skoro ráno, ale netrvala dlho a za také dve hodinky sme boli na oslavách Dňa obce Vedrovice. O 10:00 sme si  na námestí, oni to volajú náves, vypočuli hymny ČR a SR. Potom dostala slovo p.starostka pani Anna Gigimovová a povedala niečo o histórii obce. Po tomto slávnostnom zahájení sme navštívili miestnu školu, ktoré je síce maličká, no pekná a veľmi udržiavaná i skvelo vybavená.Po prehliadke sme išli do kostola, kde sme si vypočuli krásny koncert. Okolo 13:00 sme dostali obed, ktorí všetkým "pošmakoval". Keď sme mali plné brušká, obišli sme pripravené trhy a navštívili riskantnú atrakciu - LEZECKÚ STENU. Bola to skvelá zábava. Po tomto adrenalíne sme nastúpili na autobus a odviezli sme sa na výstavu do Moravského Krumlova, kde sme si pozreli výstavu obrazov Alfonza Muchu - Slovanská epopej. Bolo to neuveriteľné vidieť také veľké a realistické obrazy - určite odporúčam. Späť do Vedrovíc sme sa vrátili okolo pol piatej. Naše vystúpenie sa nezadržateľne blížilo. Obliekli sme sa do kostýmov, baby sa nalíčili a mohli sme ísť vystupovať. Program v kultúrnom dome začal o piatej a bol veľmi pestrý - spievalo sa, recitovalo a tancovalo. Po Rošťandách sme nastúpili my. Zatancovali sme TANGO ARGENTINO, TANGO&SALSA a JIVE. Keď sme dotancovali, išli sme sa prezliecť do civilu a sadli sme si do publika. Celý deň ubehol ako voda a museli sme ísť domov. Rozlúčili sme sa, dostali sme skvelé drobné pečivo a nasadli sme do autobusu, ktorý nás šťastne doviezol až domov.

V kalendári bola druhá májová nedeľa, ktorá patrí našim najmilším bytostiam - našim mamám. Okrem toho mala prísť po trojtýždňovej dovolenke na Kube naša trénerka Dominika. Počas jej neprítomnosti sme trénovali sami, ale vždy za prítomnosti dospelej osoby. Prišla ako vždy usmiata, priniesla nám darčeky a my sme jej za to zatancovali - bola to taká menšia generálka. Vystúpenie začalo o 15:00. Otvorili ho tí najmenší s Macarenou a potom nasledoval spoločný tanec celej TS STARDANCE - VEO, veo, ktorý ukončil spoluprácu malej a veľkej skupiny. Po príhovoroch p.starostu a hostiteľa stredná skupina zatancovala Cha-chu a Katka Trajlínková spolu so mnou zatancovala Tango Argentino. Prišli na rad škôlkari a po nich opäť my - Lenka Kopčová a Jozef Krúžek zatancovali bláznivý Jive a veľká skupina predstavila novú choreografiu Salsy na pieseň Candela, čo znamená oheň. Po rozpálení Salsou deti ZŠ prišli s pásmom pesničiek a básničiek. Ani sme sa nenazdali a bol tu záver osláv Dňa matiek, ktoré sme ukončili dievčenskou Brazílskou sambou a novou choreografiou Samby. Oba tieto tance sú sprevádzané piesňami Davida Bisbala.

Takýto bol mesiac Máj a v poslednom mesačníku letného maratónu vám prinesiem správy z Letného slnovratu, ktorý bol tento rok výnimočne upršaný. A ešte posledná informácia - od septembra sa trošku osvieži mesačník, pretože už nebudem jediným redaktorom tejto rubriky. Ďaľším prispievateľom, vlastne prispievateľkou bude moja dobrá kamarátka a tanečná partnerka Katka Trajlínková. Takže vám budeme prinášať správy o STARDANCE vždy na striedačku. To je všetko.

Dotancovania! Váš tanečník Tomáš!!!

 

Náhľad fotografií zo zložky Senecká dúha

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.