Choď na obsah Choď na menu
 


JÚN - Vitaj leto!

31. 8. 2009

Zdravím vás! Ani sme sa nenazdali a čas odpočinku, dovoleniek i regenerácie síl je za nami. Či sa nám to páči alebo nie, leto je za nami a začína sa nový školský rok. Opäť budeme musieť zasadnúť do lavíc a študovať. Ale prináša to aj pekné veci - stretnete sa so svojimi kamáratmi a pre nás, tanečníkov, je to doba plná vystúpení. V tomto mesačníku si zaspomíname na to, kedy ešte len leto a prázdniny začínali. Sú tu správy z Letného slnovratu.

Sobota 20.06.2009 bola pre mňa smutná, pretože sa mi končil školský výlet, ktorý bol super, no aj potešujúca, keďže sme mali vystúpenie na každoročných vítaniach leta - na Letnom slnovrate 2009. Bola tu ešte jedna okolnosť, ktorá bola úsmevná. Posledný deň som sa spálil a vyzeral som ako červená paradajka.

Letný slnovrat sa koná vždy na nábreží rieky Moravy, ale tento rok to s počasím nevyšlo, tak oslavy boli presunuté do kultúrneho domu. STARDANCE vystúpila o 19:00, hoci naplánovaní sme boli na 17:00, v hlavnom programe. Program otvorilo slnko a vodníci a po nich sa prihovorili hostitelia p. Maťka Koreničová a p. Róbert Dinuš(kto si všimol zhodu mien s našou milou trénerkou Dominikou - je to jej tatko) v miestnych krojoch. Potom sa odovzala cena ,,POSOL OBCE", ktorú tento rok získal p.prof. Ing. Dr. Mikuláš Luptáčik. Po tomto slávnostnom akte sme nastúpili my. 2. skupina zatancovala CHA-CHU a 3.skupina si opäť užila ocenenú SALSU, s ktorou sa umiestnila na 3.mieste v 4.ročníku súťaže ,,SENECKÁ DÚHA". Choreografia má názov Noc v HAVANSKÝCH plameňoch(toto je adresované hlavne organizátorom, ktorí si Kubu pomýlili s Havajom, no stáva sa:}}}). Po prvom bloku nás vystriedala hip-hopová skupina, ktorá tiež ako my zožala veľký úspech. A potom to prišlo - lavína zvaná SAMBA a chytľavá pieseň BULERIA. Tým sa nám podarilo ohúriť celý "kulturák". A bolo po všetkom, šli sme do nášho hlavného stanu TIKu, tam sme sa prezliekli, dali sme si občerstvenie a šli sme buď na ďalšie oslavy, alebo domov.

Tak toľko odo mňa! Nezúfajte však. Školský rok vám určite nezoberie pravidelný MESAČNÍK a už o mesiac sa na vás teší nová redaktorka Katka Trajlínková, ktorá prinesie čerstvé info o Letnom sústredení 2009. No a so mnou sa uvidíte až v októbri, tak vkročte do nového školského roka tou správnou nohou a DOTANCOVANIA!

Váš tanečník Tomáš!

 

Náhľad fotografií zo zložky Letný slnovrat 2009